Święto Edukacji Narodowej 2017 « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Święto Edukacji Narodowej 2017

W dniu 13.10.2017r. w Zespole Szkół Leśnych w Lesku odbyła się Uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona ze Ślubowaniem klas I. Uroczystość uświetnili swą obecnością zaproszeni Goście: reprezentujący Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie Pan Janusz Magusiak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Lesko Pan Józef Kosiba, Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców Pan Marek Brański oraz zaproszeni Rodzice uczniów klas pierwszych.

Pierwszym punktem akademii było Ślubowanie klas I, podczas którego czterdziestu trzech uczniów dwóch klas pierwszych  przyrzekało na sztandar Szkoły, że będą: przestrzegać zasad i norm godnego zachowania, aktywnie i odpowiedzialnie uczestniczyć  w lekcjach i życiu Szkoły, rozwijać swe możliwości intelektualne i zdobywać jak najlepsze wyniki w nauce, dbać o pozytywny wizerunek Szkoły i godnie ją reprezentować, szanować i kultywować tradycje Szkoły, z szacunkiem i kulturą odnosić się do wszystkich członków społeczności szkolnej oraz być chlubą rodziców, nauczycieli i Szkoły.

Po odśpiewaniu Hymnu Leśnika uczniowie otrzymali z rąk Pani Dyrektor odznaki szkolne.

W części oficjalnej głos zabrali zaproszeni Goście, którzy podkreślali rolę Nauczycieli  w wychowaniu młodzieży. Apelowali do uczniów, aby  lata spędzone w szkole wypełniać owocną pracą, rozwijaniem pasji i aktywnością społeczną. Życzyli młodzieży, by był to czas fascynujących przeżyć i przyjaźni na całe życie.

Następnie Pani Dyrektor Jadwiga Szylak  uhonorowała   kilkunastu Nauczycieli oraz Pracowników Szkoły Nagrodą Dyrektora Szkoły. Nagrodę Ministra Środowiska tego roku odebrał P. J. Leszczyński – Wicedyrektor Szkoły.

Nagrody oraz dyplomy otrzymali również uczniowie, którzy przez cały rok pracowali w Zarządzie Samorządu Uczniowskiego. Ustępujący Przewodniczący SU Hubert Strusiewicz  oficjalnie przekazał odznakę nowemu Przewodniczącemu Szkoły, którym został Gabriel Kozioł- uczeń kl. II b.

Po części oficjalnej uczniowie klasy IV przedstawili program artystyczny, na który złożyła się prezentacja własnej twórczości poetyckiej i wręczanie nauczycielom Złotych Szyszek”- symbolicznych nagród dla „osobowości” Szkoły.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej jeszcze raz dziękujemy Wam, drodzy Nauczyciele za poświęcenie, czas i cierpliwość, za  ogrom przekazywanej wiedzy, pomocne dłonie i gorące serca.

Jak mówił papież Jan Paweł II

”Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress