Święto Konstytucji 3 Maja 1791 r. « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Święto Konstytucji 3 Maja 1791 r.

26 kwietnia 2018 w Zespole Szkół Leśnych odbył się uroczysty apel  z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku. W programie  artystycznym wystąpili następujący uczniowie: Anna Giera, Hubert Maślany, Wiktor Stadnik, Bartosz Wrzecionko, Michał Tatarski, Andrzej Taborski, Karol Bil oraz spec od nagłośnienia Filip Benewiat.  Scenografię przygotowały Andżelina Wremińska i Karolina Tchoryk.

Hasło przewodnie uroczystości – „By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość” można było interpretować na wiele sposobów. Nawiązywało do wizji twórców ustawy zasadniczej 1791 roku, by wprowadzić w życie reformy, które dokonałyby zmian  w Rzeczpospolitej od kwestii politycznych , poprzez gospodarcze, a skończywszy na społecznych. Podkreślony został etos męża stanu, polityka, który dobro kraju przedkłada ponad własne interesy. Marzeniem  Polaków było odzyskanie niepodległości co urzeczywistniło się 100 lat temu 11 listopada 1918 roku.

Miejmy nadzieję, że obchody Święta 3 Maja to nie tylko kolejna rocznica, mniej lub bardziej „okrągła”, ale przede wszystkim lekcja patriotyzmu. To pogłębianie wiedzy młodzieży o kraju ojczystym i jego historii, a także rozbudzanie wśród niej poczucia odpowiedzialności za losy narodu. Jestem pewien, że uroczysty charakter,  sceneria oraz podniosły nastrój akademii rocznic narodowych udziela się młodzieży,  wywołuje wzruszenie i zmusza do głębokich refleksji.

            Dziękuję po raz kolejny młodzieży za występ podczas tej krótkiej lekcji historii.

                                                                                                                                       Robert Benewiat

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress