Szkolne rekolekcje wielkopostne 2022 r. « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Szkolne rekolekcje wielkopostne 2022 r.

Jak jest to w tradycji naszej szkoły, na początku czasu Wielkiego Postu zostały zorganizowane dwudniowe rekolekcje, które odbyły się w dniach od 9 do 10 marca 2022 roku. Ćwiczenia duchowne poprowadził wikariusz z parafii Lesko – ks. Maciej Marszałek. Rekolekcje cieszyły się dobrą frekwencją, bo znalazło się w nich coś dla ciała i coś dla ducha.

Choć był to czas odpoczynku i wytchnienia od szkolnych zajęć lekcyjnych, jednak spotkania w sali gimnastycznej, konferencje, spotkania ze świadkami wiary i pantomima przygotowana przez młodzież z naszej szkoły, ubogaciły program i nie pozwoliły się nikomu w czasie naszych rekolekcji nudzić. Po pierwszej części, która zawsze miała miejsce w sali gimnastycznej i po przerwie na zupę, udaliśmy się do kościoła. W pierwszym dniu przeżywaliśmy adorację Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo pojednania i sakrament pokuty, a w drugim Eucharystię.

Ciekawym doświadczeniem które wielu mogło przeżyć po raz pierwszy była Rockowa Droga Krzyżowa przygotowana i wystawiona wieczorem w sali gimnastycznej. Młodzież z naszej szkoły, która ją przygotowała ujawniła talenty aktorskie, z czego jako nauczyciele i wychowawcy bardzo się cieszymy.

Czas rekolekcji uświetnił nasz szkolny zespół muzyczny prowadzony przez pana Tadeusza Mroczkowskiego. Młodzież przygrywając ubogaciła śpiewem na wesoło nasze spotkania w sali gimnastycznej i pomogła w kościele w głębszym przeżywaniu adoracji i Mszy św.

Najlepszą recenzją tego czasu były słowa młodych, którzy stwierdzili krótko: szkoda, że się już skończyły.

ks. Przemysław Macnar

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress