Szkolne rekolekcje wielkopostne 2022 r. « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Szkolne rekolekcje wielkopostne 2022 r.

Jak jest to w tradycji naszej szkoły, na początku czasu Wielkiego Postu zostały zorganizowane dwudniowe rekolekcje, które odbyły się w dniach od 9 do 10 marca 2022 roku. Ćwiczenia duchowne poprowadził wikariusz z parafii Lesko – ks. Maciej Marszałek. Rekolekcje cieszyły się dobrą frekwencją, bo znalazło się w nich coś dla ciała i coś dla ducha.

Choć był to czas odpoczynku i wytchnienia od szkolnych zajęć lekcyjnych, jednak spotkania w sali gimnastycznej, konferencje, spotkania ze świadkami wiary i pantomima przygotowana przez młodzież z naszej szkoły, ubogaciły program i nie pozwoliły się nikomu w czasie naszych rekolekcji nudzić. Po pierwszej części, która zawsze miała miejsce w sali gimnastycznej i po przerwie na zupę, udaliśmy się do kościoła. W pierwszym dniu przeżywaliśmy adorację Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo pojednania i sakrament pokuty, a w drugim Eucharystię.

Ciekawym doświadczeniem które wielu mogło przeżyć po raz pierwszy była Rockowa Droga Krzyżowa przygotowana i wystawiona wieczorem w sali gimnastycznej. Młodzież z naszej szkoły, która ją przygotowała ujawniła talenty aktorskie, z czego jako nauczyciele i wychowawcy bardzo się cieszymy.

Czas rekolekcji uświetnił nasz szkolny zespół muzyczny prowadzony przez pana Tadeusza Mroczkowskiego. Młodzież przygrywając ubogaciła śpiewem na wesoło nasze spotkania w sali gimnastycznej i pomogła w kościele w głębszym przeżywaniu adoracji i Mszy św.

Najlepszą recenzją tego czasu były słowa młodych, którzy stwierdzili krótko: szkoda, że się już skończyły.

ks. Przemysław Macnar

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress