Tytuły laureatów elimincji centralnych Olimpiady OWIUR dla naszych uczniów « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Tytuły laureatów elimincji centralnych Olimpiady OWIUR dla naszych uczniów

W tegorocznych eliminacjach centralnych XL edycji olimpiady OWIUR, zorganizowanych przez ZSRCKU w Trzciance, wzięło udział 221 uczniów z całej Polski. Walczyli oni w 11 blokach tematycznych o tytuł „najlepszych z najlepszych”. Reprezentanci Technikum Leśnego w Lesku Dariusz Marciniec i Piotr Łuczka startowali w bloku: Leśnictwo, przechodząc wcześniej sito eliminacji szkolnych oraz okręgowych.

Nasi uczniowie zajęli zaszczytne miejsca, oraz uzyskali tytuły laureatów XL Eliminacji Centralnych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych: blok Leśnictwo.

Daje to naszej szkole możliwość wystawienia aż 3 reprezentanów w eliminacjach okręgowych w 2017r.

Uzyskany przez uczniów tytuł Laureata, uprawnia do podjęcia studiów na wybranym przez siebie kierunku, na większości uczelni w całym kraju, zgodnym z blokiem tematycznym. Są także zwolnieni z części teoretycznej egzaminu zawodowego z wynikiem maksymalnym.

Gratulujemy ogromnego sukcesu i zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych. Informacje na „Zamiejscowej Katedrze…”

Warto nadmienić, że tegoroczna, jubileuszowa olimiada cieszyła się bardzo dużą frekwencją uczestników. W etapie szkolnym uczestniczyło łącznie 21 204 uczniów z 369 szkół w całej Polsce. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 1479 uczniów, a w eliminacjach centralnych wystartowało 231 olimpijczyków reprezentujących kilkadziesiąt szkół. W bloku Leśnictwo do etapu centralnego zakwalifikowało się 7 szkół. Ich organem prowadzącym jest Minister Środowiska.

pJ

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress