Uroczystości w Bykowcach 2021r. « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Uroczystości w Bykowcach 2021r.

W piątek uczczona została pamięć polskich żołnierzy z 6 Pułku Strzelców Podhalańskich, którzy 10 września 1939r. polegli w Bykowcach. Podhalańczycy pod dowództwem ppor. Mariana Zaremby (inż. leśnictwa) usiłowali zatrzymać przeważające siły niemieckie. Ppor. Zaremba kazał wycofać się pozostałym przy życiu żołnierzom. Sam pozostał na straży i prowadził ogień z karabinu maszynowego. Po wyczerpaniu się amunicji został pojmany. Był bity, przesłuchiwany, rozstrzelany. Zmasakrowane ciało leżało przez kilka dni
w rowie jako przestroga dla miejscowej ludności.

Delegacja (wraz z pocztem sztandarowym) Zespołu Szkół Leśnych w Lesku uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających to wydarzenie. Zostały złożone wiązanki kwiatów pod pomnikiem poległych żołnierzy. Następnie wszyscy udali się na miejscowy cmentarz, gdzie odbyła się modlitwa za poległych oraz złożono kwiaty na grobach bohaterskich żołnierzy.

                                                                                                                                              ZF

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress