V Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w szachach « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

V Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w szachach

W dniach 18-21.11.2016r. Zespół Szkół Leśnych w Lesku po raz drugi był organizatorem Mistrzostw Polski Szkół Leśnych w Szachach. W tym roku Honorowy Patronat nad zawodami objął Związek Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej, organizator Międzynarodowych Mistrzostw Polski Leśników w Szachach.

Nasza szkoła w tych dniach gościła Technika Leśne z Białowieży, Milicza, Starościna oraz Rucianego – Nidy. Uczestnicy obowiązkowo  rozegrali turniej drużynowy systemem „każdy z każdym” oraz turniej indywidualny systemem „szwajcarskim”- 9 rund.

Ostatniego dnia zmagań dla wszystkich chętnych, również Opiekunów, odbył się turniej gry błyskawicznej, z czasem po 5 minut na zawodnika.

Wyniki rywalizacji w turnieju drużynowym:

I miejsce Zespół Szkół Leśnych w Lesku   – 7 pkt, (punkty pomocnicze 11,5)

II miejsce Technikum Leśne w Białowieży   – 7 pkt (punkty pomocnicze 9,5)

III miejsce Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie – 6 pkt

IV miejsce Technikum Leśne w Starościnie   – 4 pkt

V miejsce Technikum Leśne w Miliczu   –  1 pkt

Wyniki rywalizacji w turnieju indywidualnym:

I miejsce  Artur Szostek  z Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie   –  9 pkt

II miejsce  Tomasz Brukało  z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku   –   6,5 pkt

III miejsce  Sebastian Nowakowski z Technikum Leśnego w Starościnie –  6,5 pkt

Szczegółowe wyniki turnieju indywidualnego, drużynowego oraz uzyskane kategorie szachowe można zobaczyć w serwisie www.chessarbiter.com

linki:

turniej drużynowy: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/tdr_6540/

turniej indywidualny: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_6508/

             Czas pomiędzy zmaganiami szachowym wypełniony był zajęciami turystyczno-rekreacyjnymi.  Uczestnicy mieli możliwość skorzystania z krytej  pływalni Aquarius, uczestniczyli w wycieczce do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, podczas której m.in. mieli okazję podziwiać uroki Bieszczadów ze szczytu Połoniny Wetlińskiej. Szachiści zwiedzili też Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie „Knieja” w Nowosiółkach i poznawali okolice Leska.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe i nagrody rzeczowe

Związkowi Leśników Polskich  Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Leśnych w Lesku, Panu Tomaszowi Mazurkiewiczowi – głównemu organizatorowi imprezy sportowej „Zaporowy Maraton” oraz Zakładowi Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego „Orzech” z Kolbuszowej.

Bardzo dziękujemy również sędziemu Panu Włodzimierzowi Hackiewiczowi  z Białowieży za pomoc w sędziowaniu wszystkich rozgrywanych turniejów, Panu Janowi Stelmachowi za poprowadzenie wycieczki w Bieszczady oraz Państwu Wałachowskim z Muzeum Przyrodniczo – Łowieckiego „Knieja” za umożliwienie nieodpłatnego zwiedzania wystawy.

Uczestnikom gratulujemy sportowej rywalizacji w duchu fair-play oraz życzymy dalszych sukcesów.

Marta Michalska

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress