V Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

V Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich

31 maja 2015 r. w Zespole Szkół Leśnych w Lesku odbył się V Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego”. Konkurs rozpoczął się Mszą św. w Kościele pw. Nawiedzenia NMP w Lesku. Następnie Goście i Uczestnicy zgromadzili się przed wejściem do budynku Szkoły, gdzie zabrzmiały sygnały powitalne i wykonano pamiątkowe zdjęcie. Nieoficjalne rozpoczęcie uświetnili  członkowie Koła Łowieckiego „Ponowa” z Leska wprowadzeniem  sztandaru Koła do Szkoły (jako siedziby KŁ „Ponowa”).

Inauguracja Konkursu nastąpiła w Sali gimnastycznej TL. Rozpoczęcia dokonali Organizatorzy Konkursu : Dyrektor ZSL w Lesku Jadwiga Szylak i Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZSL w Lesku Bogusław Sitko.  Uroczystość swoją obecnością zaszczycili  min. Marek Marecki, z-ca Dyrektora RDLP w Krośnie i Janusz Magusiak przedstawiciel RDLP w Krośnie, Franciszek Maresz- Prezes ORŁ w Krośnie, Adam Chmielowski – Prezes ORŁ Przemyśl, Włodzimierz Wojtczak-Łowczy ORŁ Przemyśl, Bartłomiej Peret i Marek Szczur- przedstawiciele ORŁ Rzeszów, Ks. Jan Ćwik – Kapelan Myśliwych Okręgu Tarnowskiego,  Roman Dudek -Nadleśniczy Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne , Józef Kosiba – Nadleśniczy Nadleśnictwa  Lesko, Henryk Karnas – Redaktor Naczelny „ Łowca Galicyjskiego”, Wiesław Kuzio – V-ce Starosta Powiatu Leskiego,  Krystyna Maresz -wieloletnia opiekunka zespołu sygnalistów przy TL w Lesku i inicjatorka Konkursu,  Bogdan Terlecki – Prezes Koła Łowieckiego „Ponowa” Lesko. Każdego roku na konkurs przyjeżdżają też uczestnicy ze Słowacji: Mirosław Fuchs- Dyrektor Szkoły Leśnej w Prešovie przyjechał z Z-cą Dyrektora oraz czteroosobowym zespołem. Natomiast z  Leśnej Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Bijacowiec gościliśmy Dyrektora i Kierownika kształcenia praktycznego.

Patronat Honorowy nad konkursem objęły : Bieszczadzki Park Narodowy, Leśny Kompleks Promocyjny „ Lasy Bieszczadzkie”, RDLP w Krośnie,  Polski Związek Łowiecki, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa  i Drzewnictwa oddział Krosno, Zarząd Główny LOP.

Głównymi sponsorami Konkursu były Nadleśnictwa, Okręgowe Rady Łowieckie w Krośnie Rzeszowie i Przemyślu i  Koła Łowieckie. Nagrody  rzeczowe  ufundowane zostały przez  Tatrzański Park Narodowy, Bieszczadzki Park  Narodowy , Leśny Kompleks Promocyjny „ Lasy Bieszczadzkie”, Drukarnię „Papirus” z Jarosławia oraz Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie „Knieja” z Nowosiółek.

Konkurs, wpisany do kalendarium konkursów, przeglądów i festiwali sygnalistów myśliwskich Zarządu Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ,  kierowany jest do muzyków amatorów: absolwentów i uczniów szkół leśnych, członków kół łowieckich, pracowników leśnictw i nadleśnictw, Lasów Państwowych, do studentów wyższych uczelni i wszystkich miłośników kultury łowieckiej. Przesłuchania konkursowe odbywały się   w kategoriach solowych, zespołowych, muzyki myśliwskiej i wabiarzy.  W tym roku konkurowało 49 solistów, 7 zespołów, 2 zespoły w kategorii Muzyka Myśliwska i  4 uczestników w  kategorii: Wabiarze

Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego otrzymał zespół  Hagard z Krakowa. Oto pozostałe wyniki:

Zespoły  w klasie G: II m-ce: ZSMTL Brynek

Zespoły  w klasie B: I m-ce: „Tropem Wilka” TL Lesko

Zespoły w klasie C: I m-ce:  ZSM Biłgoraj, II m-ce ZSM „Tropem Rysia” TL Lesko, III m-ce ZSM „Hetmańscy” Tarnów, IV m-ce ZSM Chełm

Soliści

Soliści w klasie A: I m-ce: Królik Julia UR Kraków, II m-ce Tomecka Sylwia TL Brynek: III m-ce: Szlachta Bartłomiej TL Brynek

Soliści w klasie B:

I m-ce: Konopka Jakub MCDiS Niepołomice, II m-ce: Dydyński Hubert ZSL Lesko, III m-ce: Górka Bartosz  TL Brynek

Soliści w klasie C:

I m-ce: Wilk Weronika  TL Brynek, II m-ce: Mielniczek Grzegorz  ZSL Lesko, III m-ce: Steciuk Patryk TL Biłgoraj

Soliści w klasie D:

I m-ce :Smogór Paweł MCDiS Niepołomice

Muzyka myśliwska

Zespoły  w klasie MB: I m-ce :TL Prešov,  II m-ce: ZSM Hagard UR Kraków

Kategoria:  „Wabiarze myśliwscy”

I m-ce: Jakub Suwała, II m-ce: Ryszard Kamieniecki, III m-ce: Paweł Maciołek

B. Brajewska

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress