VI Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w szachach pod Honorowym Patronatem Związku Leśników Polskich w RP « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

VI Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w szachach pod Honorowym Patronatem Związku Leśników Polskich w RP

W dniach 14-17 listopada 2017r. Zespół Szkół Leśnych w Lesku był organizatorem  VI  Szachowych Mistrzostw Polski Szkół Leśnych, tak jak w ubiegłym roku Honorowy Patronat nad zawodami objął Związek Leśników Polskich w RP. Zawody otworzyli Pan Józef Kosiba Nadleśniczy Nadleśnictwa Lesko, Zastępca Dyrektora Szkoły Pan Janusz Leszczyński. Sędziowie Pan Włodzimierz Hackiewicz i  Pani Marta Michalska przypomnieli zasady punktacji oraz przepisy gry.

W turnieju drużynowym brały udział cztery Szkoły Leśne z:  Białowieży, Rucianego- Nidy, Zagnańska i Leska,  oraz dwie drużyny poza konkursem: Nadleśnictwo Lesko ( w składzie: Józef Kosiba, Stanisław Przytulski, Andrzej Buszta, Bronisław Chytła)  oraz Nauczyciele (w składzie: Włodzimierz Hackiewicz, Mirosław Kołomyjski, Marta Michalska).

Wyniki rywalizacji w turnieju drużynowym Szkół Leśnych:

I miejsce i tytuł Mistrza Polski Zespoł Szkół Leśnych w Lesku – 6 pkt

( skład drużyny: Kinga Kłys, Tomasz Marcinik, Hubert Dyndur)

II miejsce – Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku – 4pkt

( skład drużyny: Dawid Gwóźdź, Patryk Kołodziejski, Marcin Kosela)

III miejsce Technikum Leśne w Białowieży – 2 pkt

( skład drużyny: Adrian Kurowski, Mateusz Żuk, Aleksander Szabluk)

IV miejsce – Zespół Szkół Leśnych w Rucianem- Nidzie – 0 pkt

( skład drużyny: Emil Kusturkiewicz, Dominik Wanat, Konrad Bagiński)

Po zakończeniu turnieju drużynowego rozpoczął się  turniej indywidualny rozgrywany systemem „każdy z każdym” na dystansie 11 rund po 30 minut na zawodnika. Zmagania te zakończyły się dopiero następnego dnia. Sporą  niespodziankę sprawiła uczennica Zespołu Szkół Leśnych w Lesku Kinga Kłys, która wygrała wszystkie 11 partii i tym samym otrzymała tytuł Mistrza Polski Szkół Leśnych w szachach.

Wyniki rywalizacji w turnieju indywidualnym:

I miejsce – Kinga Kłys z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku – 11 pkt

II miejsce – Mateusz  Żuk z Technikum Leśnego w Białowieży – 8,5 pkt

III miejsce – Adrian Kurowski z Technikum Leśnego w Białowieży – 8 pkt

Szczegółowe wyniki turnieju indywidualnego można zobaczyć w serwisie www.chessarbiter.com

link: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_7144/

Ostatniego dnia zmagań dla wszystkich chętnych, odbyły się zawody w grze błyskawicznej, systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 5 minut na zawodnika. Turniej ten wygrał Pan Stanisław Przytulski pracownik Nadleśnictwa Lesko

Czas poza rozgrywkami szachowymi wypełniony był atrakcjami turystyczno- rekreacyjnymi. Uczestnicy zwiedzili wnętrze, powstałej na Sanie największej  zapory w Polsce, mierzącej 82 m wysokości i 664 m długości. Zapoznali się z fauną i florą lasów bieszczadzkich, zwiedzając Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie  „Knieja” w Nowosiółkach. Podziwiali Bieszczady ze szczytu Kamionka 631m n.p.m. znajdującego sie w Parku Krajobrazowym Gór Słonnych, gdzie obecnie mieści się  Akademicki Ośrodek Szybowcowy Politechniki Rzeszowskiej. Uczestnicy chętnie też korzystali z krytej pływalni „Aquarius” w Lesku .

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe Związkowi Leśników Polskich w  Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Leśnych w Lesku oraz za ufundowanie nagród rzeczowych  Panu Tomaszowi Mazurkiewiczowi – głównemu Organizatorowi imprezy sportowej „Zaporowy Maraton”

Serdeczne podziękowania składamy również sędziemu Panu Włodzimierzowi Hackiewiczowi  z Białowieży za pomoc w sędziowaniu wszystkich rozgrywanych turniejów, Panu Bogdanowi Paszkiewiczowi przewodnikowi  za poprowadzenie wycieczki oraz Państwu Wałachowskim z Muzeum Przyrodniczo – Łowieckiego „Knieja” za umożliwienie nieodpłatnego zwiedzania wystawy.

Uczestnikom gratulujemy sportowej rywalizacji w duchu fair-play oraz życzymy dalszych sukcesów.

Marta Michalska

Zespół Szkół Leśnych w Lesku

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress