VII konkurs czytelniczy « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

VII konkurs czytelniczy

Czytam, więc czuję i widzę więcej,  i … wiem jak o tym powiedzieć! 13 kwietnia w bibliotece ZSL odbył się VII konkurs czytelniczy „Czytam, bo …lubię!” Tego roku w konkursie wzięło udział 14 osób. Prezentowane pozycje literackie wywołały żywą dyskusję o współczesnym świecie i szeroko pojmowanej kulturze. Rozmowy zdradzały olbrzymią wrażliwość i dojrzałość młodych czytelników, ujawniały ich subiektywne spojrzenie na wiele  społecznych problemów. Literatura sprowokowała do wypowiedzi na temat m.in. miłości, poświęcenia, patriotyzmu, przemocy, wojny , uchodźctwa, władzy i  terroryzmu. Po raz kolejny uczniowie przekonali się, że warto czytać, że czytając widzą więcej , czują i przeżywają głębiej, że największą satysfakcję sprawia im to nienasycenie, które każe im ciągle i za każdym razem na nowo zachwycać się  światem i zadawać sobie pytania dotyczące sensu ludzkiej egzystencji.

Zwycięzcami konkursu są wszyscy,  ale Jury sugerując się głosami uczestników, wyłoniło osoby, które ujęły pozostałych swoją prezentacją i aktywnością podczas dyskusji. W kategorii kl. I-II I m-ce zajęła Weronika Wójcik, II m-ce Julia Dyląg, a III Aleksander Lisze. Natomiast w kat. Kl. III- IV I m-ce zajęła Kaja Hrabal, II – Daria Jadwisieńczak,  a III powędrowało ex aequo do Eleny Matysek i Moniki Judy.

A oto lista wszystkich uczestników i literatura przez nich prezentowana: Ewelina Czycz – „Ja, Inkwizytor”, Jacek Piekara; Jan Polaczek – „Pierwsze prawo magii”, Terry Goodkind; Hubert Strusiewicz – „Wiedźmin – chrzest ognia”, Andrzej Sapkowski; Eryk Walczyszewski –„Studium w szkarłacie”, Arthur Conan Doyle; . Julia Dyląg – „Mamo, uciekaj!” , Cathy Glass; Agnieszka Tomaszewska – „Lolita”, Vladimir Nabokov; Weronika Wójcik – „Jeździec miedziany”, Paullina Simons;  Michał Brański –„What if?” ,Randall Munroe; Aleksander Lisze – „Lalka” , Bolesław Prus ;Krystian Grzegorz – „Prestiż”, Christopher Preist; Elena Matysek – „Rumo i cuda w ciemnościach”, Walter Mores; Daria Jadwisieńczak – „Na zachodzie bez zmian” , Erich Maria Remarque;Monika Juda – „Czy mężczyźni są światu potrzebni?”, Leon Wiśniewski; Kaja Hrabal- „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, Swietłana Aleksijewicz.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i liczymy, że swoją pasją czytelniczą będą zarażać innych.

B.B.

Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress