VIII Forum Humanistów w Zagnańsku « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

VIII Forum Humanistów w Zagnańsku

W dniach 31.05-2.06.2017r. młodzież naszej szkoły brała udział w VIII Forum Humanistów w Zagnańsku. W tym roku oprócz konkursów dla humanistów odbyły się także konkursy językowe: języka angielskiego oraz języka niemieckiego. W Forum brało udział 8 zespołów z różnych szkół leśnych: z Leska, Białowieży, Brynka, Biłgoraja, Starościna, Warcina, Goraja, Milicza oraz Zagnańska. Technikum Leśne w Lesku było reprezentowane przez Julię Dyląg, Iwonę Dębińską, Alicję Łukasiewicz, Alicję Krawiec, Bartłomieja Dydyńskiego, Patryka Matułę oraz dwóch opiekunów p. Beatę Brajewską i p. Justynę Król.

Pierwszego dnia Forum odbyło się spotkanie z aktorem kieleckim – panem Lechem Sulimierskim. Udzielił on naszym uczniom podstawowych wskazówek aktorskich, które mieli okazję wykorzystać podczas konkursu teatralnego „Bawimy się w teatr”.

Kolejny dzień Forum rozpoczął się konkursami z języków obcych, a także Konkursem wiedzy o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego oraz Multimedialnym Konkursem Językowym. Po zmaganiach konkursowych uczniowie oraz ich opiekunowie wyruszyli na wycieczkę do Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie oraz do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Po całym dniu pełnych wrażeń uczniowie bawili się na dyskotece w internacie, a nauczyciele uczestniczyli w wykładzie „O plakacie”, prowadzonym przez profesora Uniwersytetu Kieleckiego J. Detkę.

Ostatni dzień Forum zaczęliśmy konkursem teatralnym „Bawimy się w teatr”. Uczniowie odgrywali scenki z różnych tekstów literackich m.in. „Skąpca”, „Zemsty”. W tym konkursie Julia Dyląg i Alicja Łukasiewicz, uczennice TL w Lesku, zajęły III miejsce. Serdecznie gratulujemy! Dziewczyny wcieliły się w postaci Harpagona i Elizy ze „Skąpca”. Następnie uczestniczyliśmy w Akademii na temat twórczości J. Kochanowskiego, którą przygotowali uczniowie Technikum Leśnego w Zagnańsku. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w obecności Pani Dyrektor oraz zaproszonych Gości.

Dziękujemy Organizatorom za wspaniałe trzy dni w Zagnańsku, gratulujemy Uczniom sukcesów i z niecierpliwością czekamy na kolejne Forum.

J. Król

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress