W górach jest wszystko, co kocham… « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

W górach jest wszystko, co kocham…

Dnia 13.09.2021r  klasa 1a i 1b wybrały się na swoją pierwszą wyprawę pod opieką wychowawców oraz pana przewodnika, który z wielką mądrością opowiadał o Bieszczadach  i ich najwyższym szczycie, którym jest Tarnica(1346 m n.p.m.) -cel naszej wycieczki. Wszyscy razem wyruszyliśmy żwawo w trasę. Dla wielu było to nowe i niesamowite miejsce. Początkowo pogoda zapowiadała się fantastycznie, lecz później uległa nagłej zmianie. Na szczyt weszliśmy bez problemów i, co ważne, bezpiecznie. Każdy był z siebie dumny, bo wszyscy dali z siebie 100%. 

Niestety, gdy schodziliśmy złapała nas ulewa, jednak znów bez problemów zeszliśmy z góry. Następnym punktem wycieczki było Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. Było to bardzo ciekawe miejsce, bo nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy o zwierzętach , jak i roślinach. W przyrodniczym pawilonie  było bardzo dużo wypchanych zwierząt i sztucznych roślin . Wszyscy z wielką ciekawością słuchali informacji od pani przewodniczki Edyty Oziomek (absolwentki ZSL w Lesku).

Następnie  zwiedziliśmy kościół św. Huberta w Mucznem oraz odwiedziliśmy żubry w ich zagrodzie , zrobiliśmy z  nimi zdjęcie i opuściliśmy to fascynujące miejsce. Ostatnim już punktem naszej wyprawy było ognisko klasowe. Miło było się lepiej poznać i porozmawiać przy cieple ogniska. Zjedliśmy, wypiliśmy, porozmawialiśmy z pracownikami Nadleśnictwa Stuposiany (p. D. Mielcarkiem i M. Budzowskim- absolwentami ZSL w Lesku) i potem wyruszyliśmy  w drogę powrotną do domów i internatu. Podczas całej wycieczki nie zabrakło wielu upadków, poślizgnięć czy zmoczenia przez deszcz, ale taki jest klimat gór i takie rzeczy się zdarzają.

Na koniec zacytuję niektóre z zapisanych przez uczestników wrażenia z tej wycieczki:

-,,Wycieczka ogólnie była bardzo fajna, atmosfera miła. Nie było nudno, jedyny minus ból nóg.”

-,,Wycieczka bardzo mi się podobała. Nigdy wcześniej nie byłam na Tarnicy i było to dla mnie wyzwanie. Na początku było ciężko, ale udało się. Bardzo podobały mi się widoki gór. Atmosfera była bardzo przyjemna i zabawna.

– ,, Zejście z góry było śmieszne, ale i niebezpiecznie. Ognisko na koniec wycieczki było fajnym sposobem na spędzeniem czasu. Można było się dowiedzieć ciekawych informacji od pana przewodnika. Wycieczka była fajna i mi się podobała.”

-,,Według mnie wycieczka była udana, ponieważ poznałam bardziej  moich rówieśników, Zobaczyłam Bieszczady z pięknej strony krajobrazu. Klimat był przyjemny mimo brzydkiej pogody, liczę  na więcej takich wycieczek.”

-,,Na tej wycieczce było bardzo deszczowo, a zarazem zimno. Atmosfera była bardzo fajna. Poznałem dużo fajnych osób z osobnej klasy. Kiełbasa na ognisku była bardzo dobra”

J. Barnaś

Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress