W poszukiwaniu „Mikołajkowych” wrażeń « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

W poszukiwaniu „Mikołajkowych” wrażeń

7 grudnia uczniowie klas II a i II b pod opieką wychowawców  p. B. Brajewskiej, p. R. Benewiata i p. Justyny Król wybrały się na wycieczkę do Rzeszowa. Poszukiwanie Mikołajkowych prezentów rozpoczęliśmy od wizyty w Galerii Rzeszów. Zacni Mikołajowie, przemykający holem galerii, mieli już niestety tylko resztki cukierków z dnia poprzedniego. Prezent więc zrobiliśmy sobie sami.

Był nim film „Najlepszy” w reż. Łukasza Palkowskiego,  opowiadający historię młodego chłopaka, któremu udało się zerwać z narkotykami dzięki miłości i sportowi. Film oparty został na autentycznej historii Jerzego Górskiego, triathlonisty, który po długich zmaganiach z nałogiem i morderczych treningach w 1990 roku wziął udział w Double Iron Triathlon (podwójny Ironman) w Huntsville, zajmując 1 miejsce. Film wzbudził duże emocje, był wzruszający i mądry. Obraz zmagań człowieka ze swoimi słabościami na długo utkwi nam w pamięci.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Starówki Rzeszowa i obowiązkowy kebab w najlepszym kebab-barze w mieście. Bez prezentów (bądź z tymi zakupionymi przez siebie), ale pełni „Mikołajkowych” wrażeń wróciliśmy do szkolnej rzeczywistości. A tu …czuć już święta Smile

Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress