Warsztaty profilaktyczne « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Warsztaty profilaktyczne

Dnia 23 listopada po raz kolejny naszą szkołę odwiedziła p. Elwira Lelental – prezes Fundacji Nowe Życie, emerytowany nadkomisarz i kierownik sekcji do spraw zwalczania przestępczości narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Prowadzone przez p. Lelental zajęcia miały charakter warsztatów, których celem było m.in. uświadomienie młodzieży, że nie ma podziału na narkotyki „miękkie” i „twarde”, że nie istnieje bezpieczne „branie”.

Spotkanie to, miało sprowokować uczniów do refleksji nad przyczynami sięgania po środki psychoaktywne. Zajęcia nie polegały tylko na ukazaniu negatywnych stron zażywania narkotyków, ale również na przedstawieniu prawnych aspektów narkomanii, a zatem zapoznania uczniów z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, by zdawali sobie sprawę z konsekwencji prawnych dotyczących różnych form kontaktu z narkotykami.

Uczniowie zostali zapoznani również z systemem pomocy osobie uzależnionej. Bogate doświadczenie zawodowe p. Lelental oraz jasny i obrazowy sposób przedstawienia problemu sprawił, że uczowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu. W tym dniu odbyło się również szkolenie dla nauczycieli. Po zajęciach, zarówno nauczyciele, jak i uczniowie mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji.

A.O.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress