Wędkarstwo « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Materiały promocyjne ZSL Lesko Nabów do Technikum Leśnego w Lesku wirtualny spacer ZSL Lesko

Wędkarstwo

Młodzieżowa sekcja wędkarska działająca przy kole PZW „Lipień” w Lesku.

Szkolne koło wędkarskie po długoletniej przerwie, rozpoczęło prężną, nową działalność od 2010r. Wszystko to zawdzięczamy panu Zygmuntowi Folwarskiemu- naszemu opiekunowi, prezesowi leskiego koła wędkarskiego PZW ,,Lipień’’- panu Marianowi Brzezowskiemu oraz panu Ryszardowi Słotwińskiemu skarbnikowi organizacji.

Dzięki tym osobom koło zrzesza i przybliża do siebie ludzi podzielających tą samą pasję jaką jest wędkarstwo. Mowa o uczniach Technikum Leśnego w Lesku, którzy wysoce angażują się w działalność środowiska wędkarskiego. Dla nich organizowane są zawody wędkarskie, podczas których lepiej się poznają, wymieniają doświadczeniami i zawiązują przyjaźnie. Odbywają się one co roku w maju i we wrześniu.

Majowe zawody są przewidziane na 2 dni – zależnie od pogody, wrześniowe rozgrywane są w ciągu jednego dnia. Wędkarze zmagają się w dwóch kategoriach: 1- zrzeszeni i 2- niezrzeszeni (nie posiadający karty wędkarskiej)

Miejscem zawodów jest Sarzyna lub zatoka w Polańczyku, przez wędkarzy nazywana ,,agrafką’’. Jak co roku jest wielu chętnych co cieszy i dobrze rokuje na przyszłość. Za pierwsze 3 miejsca na podium przyznawane są dyplomy, puchary i medale. Oprócz tego przyznawany jest puchar za największą rybę zawodów, a więc jest o co walczyć  i starać się o uzyskanie jak najwyższego kunsztu wędkarskiego.

Krzysztof Lech

Prezentujemy nasze łowiska:

Jezioro Solińskie 

Rzeka San

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów ...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress