Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Lesku. « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Lesku.

Młodzież z naszej szkoły w dniu 29 listopada odwiedziła Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lesku. 30 osobowa grupa pod opieką wychowawcy z internatu Krystiana Wójcika, miała okazję obejrzeć wozy strażackie oraz dowiedzieć się o przeznaczeniu całego ich wyposażenia. Dzięki uprzejmości Strażaków można było usiąść za kierownicą i poczuć się jak prawdziwi strażacy.

Ponieważ wizyta ta miała na celu połączenie przyjemności z pożytecznym, po obejrzeniu wozów, udaliśmy się na stanowisko kierowania komendanta powiatowego . Tu dowiedzieliśmy się o zadaniach realizowanych przez straż pożarną, właściwym sposobie alarmowania i zachowania w przypadku zagrożenia. Z dużym zaciekawieniem młodzież słuchała relacji o przebiegu najtrudniejszych akcji ratowniczo-gaśniczych, przy okazji których Strażacy  apelowali do Młodzieży o rozsądek i wyobraźnię, np.: w momencie kiedy siadamy za kierownicę auta, albo jesteśmy zwykłym pasażerem.

Cała wizyta odbyła się w  bardzo miłej i gościnnej atmosferze, za którą serdecznie dziękujemy Komendantowi PSP w Lesku, Panu Jackowi Dydek, oraz Strażakom pełniącym wówczas dyżur.

K.Wójcik.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress