Wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów

W dniu 13.12.2022r. uczniowie Karol Bratko (III A) i Julia Wojtanowska (IV GIA) w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odebrali z rąk Wojewody Ewy Leniart i podkarpackiej kurator oświaty Małgorzaty Rauch Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół, w których nauka kończy się egzaminem dojrzałości.

Może je otrzymać uczeń, który uzyskał promocję z wyróżnieniem i najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Pani Wojewoda gratulując uczniom wyników w nauce podkreśliła, że jest dumna  z podkarpackiej młodzieży i ma nadzieję, że zdobyta wiedza zaprocentuje w budowaniu przyszłości, wykorzystując maksymalnie potencjał i możliwości.
Pani Ewa Leniart  nawiązała również do 41. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce i 42. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” oraz  zaprosiła młodych ludzi do refleksji nad wydarzeniami z przeszłości, ważnymi dla historii naszego kraju.

Uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu zespołu instrumentalnego, który tworzą uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych  nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie.

Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress