Wycieczka klasy 1b do Rzeszowa « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Wycieczka klasy 1b do Rzeszowa

30 maja 2017 klasa  1b  wraz z opiekunami odbyła wycieczkę do stolicy naszego województwa – Rzeszowa. Stawili się wszyscy uczniowie, zadowoleni i uśmiechnięci – nawet ci, którzy byli lekko przeziębieni. Pogoda od rana dopisywała, świeciło słońce i było bardzo gorąca. Na 10.00 dojechaliśmy do Galerii Rzeszów, gdzie w kinie Helios mieliśmy zarezerwowane bilety na film – Piraci z Karaibów, zemsta Salazara. Po seansie mieliśmy dwie godziny na zakupy i zjedzenie obiadu. Około 14 30. przeszliśmy na rynek, który zwiedziliśmy i gdzie czekaliśmy na wejście do podziemi.

O 15.00 zaczęliśmy zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej „Rzeszowskie Piwnice” – czyli połączony w trasę turystyczną zespół dawnych miejskich piwnic, znajdujący się pod rzeszowskim staromiejskim rynkiem. W godzinnej wędrówce po zawiłych korytarzach i większych lub mniejszych piwnicach poznaliśmy dzieje Rzeszowa od średniowiecza po czasy współczesne. Należy tu wspomnieć przynajmniej dwie ciekawostki. Rzeszów i Lesko łączy osoba Piotra Kmity, rycerza i właściciela Leska, który ożenił się z Małgorzata Rzeszowską, a który podarował miastu swój herb czyli Krzyż Kawalerski zwany też Krzyżem Maltańskim. Druga ciekawostka – obecny poziom rynku był w XIV wieku kilka metrów niżej, a świadczy o tym zachowane wejście do kamienicy, które odkryli archeolodzy.

Około 16.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną, do Leska dotarliśmy na 18.00.

Mam nadzieję, że wyjazd ten zaplanowany w związku z Dniem Dziecka był dla młodzieży udany i ciekawy.  Uczniowie mogli odpocząć od szkoły, poznać kawałek historii swojego regionu, ale też wycieczka ta służyła pogłębieniu integracji zespołu klasowego.

Planujemy już kolejne wspólne wyjścia i wyjazdy.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress