Wycieczka maturzystów « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Wycieczka maturzystów

Tradycją naszej szkoły już od wielu lat stało się, że młodzież klas czwartych udaje się na Jasną Górę, by Matce Bożej polecać swoje życie, egzamin maturalny, który ich czeka i wybór drogi, która przed nimi. Również i w tym roku nasza leska „Brać leśna” udała się bardzo wcześnie rano 5 października, by najpierw zobaczyć Muzeum holokaustu Auschwitz – Birkenau i naocznie doświadczyć jak wielkie okrucieństwo niesie ze sobą wojna i życie bez Boga oraz wartości.

Prawie cztery godziny spędzone w tym miejscu, wywarły na młodych ludziach wielkie wrażenie. Wsłuchani w słowa przewodniczki, wszyscy przeżywaliśmy tragedię pokolenia naszych dziadków, które musiało się zmierzyć z okrucieństwem wojny. Następnym punktem programu, była sama Jasna Góra, gdzie po obiedzie rozpoczęliśmy spotkanie zawiązaniem wspólnoty i konferencją, a następnie Drogą Krzyżową na jasnogórskich Wałach.

Niestety pogoda nie rozpieszczała nas w tym dniu i choć już modlitwę różańcową i Eucharystię pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Jamrozka przeżywaliśmy w ciepłej bazylice, to jednak typowo jesienna pogoda, dała się we znaki. Powróciliśmy nad ranem trochę zmęczeni, ale szczęśliwi, że mogliśmy naszej Matce i Królowej zawierzyć nasze życie i egzamin dojrzałości, jaki nas czeka.

Dziękuję wychowawcom: pani Marcie Michalskiej i panu Robertowi Benewiatowi za wsparcie i towarzyszenie młodzieży w tym dniu skupienia, zadumy i modlitwy.

ks. Przemysław Macnar

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress