Wycieczka – Okolice Przemyśla « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Wycieczka – Okolice Przemyśla

W ubiegłym tygodniu, w towarzystwie przewodnika oraz opiekunów, klasy IIa i IIb Technikum Leśnego w Lesku wybrały się na wycieczkę pt. Okolice Przemyśla. Na początek przejechaliśmy przez Pogórze Przemyskie – najładniejszą trasą widokową między innymi przez Góry Słonne do Krasiczyna. Tutaj zwiedzaliśmy Zamek w Krasiczynie (siedzibę naszej szkoły w latach 1955 – 1972) wraz z unikalnym ogrodem zamkowym. 

W programie naszej wycieczki znalazły się również Fort Twierdzy Przemyśl, Kopiec Tatarski oraz spacer po starówce miasta w towarzystwie Szwejka. 

Jak na przyrodników przystało musieliśmy odwiedzić również Arboretum oraz Muzeum przyrodnicze w Bolestraszycach.

pJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress