Wycieczka ZSL Lesko « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Wycieczka ZSL Lesko

W dniu 25.04.2023 wybrani uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wycieczce. Pierwszym etapem były odwiedziny w Hucie Szkła Sabina w Rymanowie. Dowiedzieliśmy się, że szkło kształtowane właśnie tam prezentowane jest w galeriach na całym świecie, a co najważniejsze wszystkie szklane rzeźby są wykonywane ręcznie. Zatem każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa i oryginalna.

Później mieliśmy okazję odwiedzić Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Pani przewodnik oprowadzając nas opowiadała jak wydobywana była oraz jest ropa naftowa oraz za sprawą jakich urządzeń. Krótko przedstawiła życiorys Ignacego oraz odpowiedziała dlaczego akurat na tych terenach powstało Muzeum.

Na „deser” czekał nas seans filmowy, a po nim – powrót do internatu.

Wycieczkę uznajemy za udaną! 😃

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress