Wyróżnienia dla Leśnych Bajarzy « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Wyróżnienia dla Leśnych Bajarzy

Uczennice kl. 2spa- Karolina Nosal i 2 gib- Katarzyna Jaworska  otrzymały wyróżnienia w XIV Ogólnopolskim Konkursie „Bajarze z Leśnej Polany” im. red. Andrzeja Zalewskiego. To kolejny duży sukces uczniów naszej szkoły od wielu lat biorących udział w różnych konkursach literackich i krasomówczych. Celem tego konkursu jest szerzenie leśnej wiedzy, budowanie proekologicznych postaw, uwrażliwienie na piękno przyrody, wskazywanie wszechstronnych związków człowieka z lasem  oraz zachęcanie do częstego korzystania z jego dobrodziejstw, do uczestnictwa w szeroko pojmowanej kulturze leśnej.

Tegoroczne wydarzenie zostało zrealizowane w nowej formule. Uczestnicy przesyłali do Organizatora nagrane wcześniej wystąpienia. Karolina prezentowała gawędę „ Nowa przypowieść o chwaście”, a Kasia – „Byli, są i zawsze będą”. Obydwie opowieści były własnego autorstwa.

Uroczystemu podsumowaniu konkursu w dniu 28 maja 2021r. w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie towarzyszyły atrakcje przygotowane przez Organizatorów: zwiedzanie Muzeum Leśnictwa i malowniczego parku-arboretum. Podczas uroczystości wspominano śp. red. Andrzeja Zalewskiego – pomysłodawcę Konkursu oraz śp. profesora Tadeusza Zgółkę -wiceprzewodniczącego Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN, wieloletniego członka Jury Konkursu.

Do konkursu przygotowywała młodzież p. B. Brajewska, opiekę podczas wyjazdu do Gołuchowa sprawowała p. M. Michalska. Przekazujemy podziękowania za pomoc przy nagraniach dla p. M. Michalskiej i p. M. Gawlika. Konkursowe gawędy są dostępne do obejrzenia pod adresem:  https://www.okl.lasy.gov.pl/…/xiv-ogolnopolski-konkurs…

Serdeczne gratulacje Kasiu i Karolino!

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress