X Konkurs Czytelniczy przeszedł do historii « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

X Konkurs Czytelniczy przeszedł do historii

3 kwietnia 2019 r. w Bibliotece Szkolnej ZSL w Lesku odbył się X Konkurs Czytelniczy „Czytam, bo… lubię!”. W tym roku do konkursu zgłosiło się 16 uczestników. Jury, w którym zasiadły absolwentki szkoły i wielokrotne uczestniczki konkursu, Panie Kaja Hrabal i Daria Jadwisieńczak, wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach: klasy I –II oraz klasy III – IV.

Oto oni: W kategorii klas I- II  I miejsce zajął Dawid Pelczar, II – Andrzej Taborski, a III Dominika Piotrowska; w kategorii klas III – IV I miejsce zajęła Ewelina Czycz, II – Michał Tatarski, a III miejsce ex aequo Julia Dyląg i Bartłomiej Dydyński. Wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Tomaszewska – za wnikliwą dyskusję oraz Radosław Blat za niekonwencjonalną prezentację książki. Największe zainteresowanie wśród uczestników wzbudziła książka Margaret Atwood – „Opowieść podręcznej”.

X Konkurs przeszedł już do historii, ale zapisał się w pamięci uczestników jako wydarzenie wyjątkowe. Był jubileuszowy tort i „atmosfera na szóstkę z plusem”- jak powiedział jeden z uczestników. Był czas na rozmowy , wzruszenia, wspomnienia, no i…  spotkania po latach –  X edycję bowiem uświetniła obecność zaproszonych Gości w osobach Pań zasiadających w Jury. Uroczystego zamknięcia konkursu dokonała Pani Dyrektor Jadwiga Szylak.

Gratulujemy wszystkim czytelnikom i czekamy na kolejne spotkanie. Pełną listę uczestników oraz prezentowane pozycje literackie znajdziecie w załączonej tabeli.

Uczestnicy X Konkursu Czytelniczego „Czytam, bo …lubię!”

Lp. Imię i Nazwisko Klasa Autor Tytuł WYNIKI KONKURSU

KLASY I-II

1. Jakub Mleczek I b George Orwell Folwark zwierzęcy   
2. Alicja Harabasz I b  Maria Elżbieta Szulikowska Markowskie bociany  
3. Dominika Piotrowska II a Torill Thorstad Hauger Czarna śmierć III miejsce
4. DawidPelczar II a Regina Brett Bóg nigdy nie mruga I miejsce
5. Szymon Krysa II b  Jessica Warman Pomiędzy światami  
6. Andrzej Taborski II b Patryk Vega Służby specjalne II miejsce

Klasy III – IV

7. Michał Tatarski III a Michał Gołkowski  Stalowe szczury II miejsce
8. Karol Starakiewicz III a Christine Alexander, Mason Kunze Piekło na froncie wschodnim  
9. Alicja Jamróz III b  Umberto Eco Imię róży  
10. Ewelina Czycz IV a Margaret Atwood Opowieść podręcznej I miejsce-najciekawsza książka
11. Bartłomiej Dydyński IV a Marek Krajewski W otchłani mroku III miejsce ex aequo
12. Radosław Blat IV a Brad Pitt Furia  wyróżnienie
13. Alicja Łukasiewicz IV a Joelle Charbonneau Bomba  
14. Agnieszka Tomaszewska IV b Agnieszka Osiecka Neponset wyróżnienie
15. Julia Dyląg IV b  Neil Gaiman Mitologia nordycka III miejsce ex aequo
16. Jan Polaczek IV b  Terry Goodking Gniazdo  

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress