X Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Umiejętnościach Leśnych – Brynek 2018 « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

X Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Umiejętnościach Leśnych – Brynek 2018

W tym roku w dniach 19-22 kwietnia X Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Umiejętnościach Leśnych odbyły się w miejscowości Brynek, gdzie miło przyjęło nas tamtejsze Technikum Leśne. Nasza szkoła pod opieką Gracjana Fary i Lesława Dobosza wystawiła drużynę składającą się z czterech chłopców: Kacpra Maciaszka, Pawła Sudoła, Dawida Pustułki, Michała Hopa oraz Alicji Krawiec, dziewczyny która jako jedna brała czynny udział w całych mistrzostwach.

Pierwszy dzień miał za zadanie ocenić nasze umiejętności związane z perfekcyjną ścinką drzew, oraz wiedzy z zakresu leśnictwa podczas Biegu Leśnika.

W drugim dniu natomiast 11 szkół zmagało się z pozostałymi konkurencjami takimi jak: przekładka łańcucha tnącego, przerzynka kombinacyjna, przerzynka precyzyjna oraz okrzesywanie. Mimo okropnego upału wszystkim udało się ukończyć konkurencje.

Nasze zmagania zostały docenione w niedzielę- zostaliśmy uhonorowani 3 miejscem drużynowo w pracy pilarką, oraz Paweł Sudoł zajął 1 miejsce w przerzynce kombinacyjnej. Jest to ogromny sukces dla naszej szkoły, zdobyty dzięki długim treningom i zaangażowaniu ze strony profesorów z ‘Zamiejscowej Katedry’.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress