XI Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Umiejętnościach Leśnych -Biłgoraj 2019 « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

XI Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Umiejętnościach Leśnych -Biłgoraj 2019

W dniach 10-13 kwietnia 2019 roku XI Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Umiejętnościach Leśnych odbyły się w Zespole Szkół Leśnych w Biłgoraju. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Alicja Krawiec, Michał Hop, Maciej Drążek oraz Jakub Jendo. W pierwszym dniu, podczas silnych wiatrów, sprawdzaliśmy nasze umiejętności związane z perfekcyjną ścinką drzew oraz wiedzy z zakresu leśnictwa podczas Biegu Leśnika.

Kolejnego dnia 13 szkół zmagało się z pozostałymi konkurencjami takimi jak: przekładka łańcucha tnącego, przerzynka kombinacyjna, przerzynka precyzyjna oraz okrzesywanie. Mimo opadów śniegu i niskiej temperatury wszystkim udało się ukończyć konkurencje.

Nasze zmagania zostały docenione w niedzielę, zajęliśmy 3 miejsce drużynowo w pracy pilarką, 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz Michał Hop zajął 3 miejsce w przerzynce kombinacyjnej. Jest to ogromny sukces dla naszej szkoły, zdobyty dzięki długim treningom i zaangażowaniu ze strony profesorów z ‘Zamiejscowej Katedry’ Gracjana Fary i Lesława Dobosza.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress