XX Pielgrzymka Leśników « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

XX Pielgrzymka Leśników

W dniu 17 września 2016r. odbyła się jubileuszowa XX Pielgrzymka Leśników i Pracowników Ochrony Środowiska, w której uczestniczył Wicedyrektor ZSL Janusz Leszczyński wraz z pocztem sztandarowym (Hubert Strusiewicz, Jakub Andreasik, Mateusz Adamiak i Wiktor Jagielski). Przebiegała ona po hasłem „Chrzest Polski źródłem chrześcijańskiej tożsamości leśników”.

W pielgrzymce wzięli udział pracownicy leśnictwa, gospodarki wodnej i parków narodowych, wyższych i średnich szkół leśnych, przedstawiciele ruchów ekologicznych.

Eucharystii przewodniczył i wygłosił homilię bp Tadeusz Lityński, Krajowy duszpasterz leśników.

Przed eucharystią do zebranych pielgrzymów przemówili Minister Środowiska-Jan Szyszko oraz Dyrektor Generalny Lasów Państwowych – Konrad  Tomaszewski, który odczytał również list od Prezydenta RP Andrzeja  Dudy.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress