XXII Pielgrzymka Leśników i Pracowników Ochrony Środowiska « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

XXII Pielgrzymka Leśników i Pracowników Ochrony Środowiska

Dnia 15 września 2018r. na Jasnej Górze odbyła się XXII Pielgrzymka Leśników i Pracowników Ochrony Środowiska. W pielgrzymce pod hasłem „Od 100 lat w służbie Bogu i Ojczyźnie”, wzięli udział pracownicy leśnictwa, gospodarki wodnej,  parków narodowych, wyższych i średnich szkół leśnych. Przybyły również liczne poczty sztandarowe. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki. Podczas mszy odczytano również list z pozdrowieniami przesłany dla leśników od Prezydenta RP.

Do leśników przemówili także Minister Środowiska Henryk Kowalczyk oraz Dyrektor Generalny LP Andrzej Konieczny. Naszą szkołę na pielgrzymce reprezentowali : Dyrektor Szkoły Jadwiga Szylak, Wicedyrektor Janusz Leszczyński oraz uczniowie : Hubert  Maślany, Marek Jarosz, Miłosz  Kuzio, Filip Benewiat (poczet  sztandarowy).

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress