XXV Szachowe Mistrzostwa Polski Leśników w Krynicy – Zdroju « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

XXV Szachowe Mistrzostwa Polski Leśników w Krynicy – Zdroju

9 – 12 marca br. w Sanatorium Uzdrowiskowym „Leśnik – Drzewiarz” w Krynicy – Zdroju odbyły się Jubileuszowe XXV Szachowe Mistrzostwa Polski Leśników. Organizatorem tegorocznej, szczególnej edycji turnieju był Związek Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej. Naszą szkołę reprezentowała Pani Marta Michalska, uczestniczyli również absolwenci naszej szkoły: Adam Antolak ubiegłorocznego maturzysty oraz Tomasz Findysz, który TL w Lesku kończył w 1999r.a obecnie pracuje w Nadleśnictwie Przemków na Dolnym Śląsku.

Swoją drużynę wystawiła także RDLP w Krośnie w składzie Pan Piotr Brewczyński, Pan Tomasz Najbar i Pan Stanisław Przytulski – pracownik Nadleśnictwa Lesko

Uroczystego otwarcia jubileuszowych XXV Mistrzostw Szachowych Polski Leśników dokonał Bronisław Sasin, Przewodniczący Związku Leśników Polskich w RP. W swoim powitalnym przemówieniu podziękował zawodnikom za tak liczne przybycie, co tylko potwierdza, że mimo upływu lat turniej nie traci zainteresowania ze strony jego uczestników.

Ogółem w turnieju wzięło udział  61 zawodników w tym reprezentanci Węgier i Rumunii.

Tradycyjnie, dzień przed oficjalnym rozpoczęciem Mistrzostw, odbył się otwarty turniej szachów błyskawicznych, w którym wysokie IV miejsce zajęła Pani Marta Michalska.

Przez kolejne dwa dni zawodnicy rywalizowali w szachach szybkich, rozgrywanych systemem szwajcarskim z klasyfikacją indywidualną i drużynową. Najwyższym trofeum do zdobycia w klasyfikacji drużynowej był Puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, a w klasyfikacji indywidualnej Puchary Przewodniczącego Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej.

Laureaci XXV Mistrzostw Polski Leśników w szachach szybkich, klasyfikacja drużynowa:

  1. RDLP Wrocław – Dariusz Rymaszewski oraz Piotr Motyl
  2. Rumunia            – Viorel-Stelica Dumitruc oraz Zsolt Jakab
  3. Edukacja            – Marta Michalska  oraz Andrzej Kania

Laureaci XXV Mistrzostw Polski Leśników w szachach szybkich, klasyfikacja indywidualna:

  1. Dariusz Rymaszewski, Nadleśnictwo Lwówek Śląski (RDLP we Wrocławiu)
  2. Viorel-Stelica Dumitruc, Rumunia
  3. Nandor Papp, Zalaerdő, Nagykanizsa, Węgry

Szczegółowe wyniki na stronie internetowej

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_92/final_standings&11.html

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress