Zagraniczni wolontariusze w ZSL Lesko « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Zagraniczni wolontariusze w ZSL Lesko

W dniach od 13 do 27 stycznia 2019r. gościliśmy w Lesku Miao Wang z Chin oraz Zehra Komurcu z Turcji. Przyjechali do nas w ramach programu organizowanego przez AIESEC Polska, którego ideą jest poszerzenie wiedzy z zakresu odpowiedzialności społecznej oraz zrozumienia międzykulturowego wśród młodzieży.

Miao i Zehra przeprowadzili liczne wykłady w języku angielskim , podczas których przybliżali nam kulturę, tradycję oraz uczyli historii swojego kraju. Zdobyliśmy nowe informacje i poszerzyliśmy wiedzę o tych jakże odległych od nas zakątkach świata. Zajęcia prowadzone w języku angielskim przyczyniły się do rozwoju umiejętności uczniów oraz były wspaniałą możliwością do sprawdzenia się.

Miao mieszkał w internacie co umożliwiało uczniom spędzanie z nim czasu po zajęciach szkolnych. Wychowankowie internatu często zabierali go na wycieczki po okolicy, miedzy innymi na Kamień Leski, Solinę, Sobień i ruiny klasztoru w Zagórzu. Uczniowie spędzali z nim każdą wolną chwilę wypełniając czas ciekawymi rozmowami, refleksjami, co zaowocowało nawiązaniem międzykontynentalnej przyjaźni.

Wizyta Wolontariuszy była niezapomnianym przeżyciem zarówno dla społeczności uczniowskiej jak i naszych gości.

Dziękujemy wszystkim,  którzy włączyli się w realizację tego przedsięwzięcia.

Agnieszka Tomaszewska

Ewelina Czycz

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress