Zakończenie roku szkolnego klas IV 2021/2022 « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Zakończenie roku szkolnego klas IV 2021/2022

W piątek 29 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkół Leśnych w Lesku odbyło się pożegnanie Uczniów klas IV kończących naukę w Technikum Leśnym. Pani Dyrektor Jadwiga Szylak  powitała przybyłych na Uroczystość Gości w Osobach: Pani Beaty Okoczuk- Naczelnika RDLP w Krośnie, Pana Zbigniewa Pawłowskiego- Nadleśniczego Nadleśnictwa Lesko, Pana Wojciecha Jankowskiego- Kierownika praktyk zawodowych oraz Pani Agnieszki Olszowskiej-  Przewodniczącej Rady Rodziców. Na sali oprócz Uczniów klas IV-tych obecni byli ich Wychowawcy: Pani Justyna Król, Pan Lesław Dobosz- Opiekunowie klasy IVa, Pan Gracjan Fara- Opiekun klasy IVb, Nauczyciele i Wychowawcy Internatu, Społeczność Uczniowska Szkoły.

Pani Dyrektor Jadwiga Szylak skierowała ciepłe słowa do Absolwentów, życząc im kolejnych, zakończonych powodzeniem, etapów ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Życzenia dalszych sukcesów w tym pomyślności na egzaminie maturalnym wyrazili również zaproszeni Goście. Następnie Pani Dyrektor podsumowała cztery lata pracy Uczniów klas maturalnych. Wymieniła sukcesy Absolwentów, czyli nagrody, wyróżnienia, dyplomy. Wręczyła Uczniom Świadectwa z wyróżnieniem, Listy Gratulacyjne dla Rodziców Uczniów, którzy otrzymali Świadectwa z „paskiem”, odznaki PRIMUS INTER PARES.

Otrzymali je:

Za najlepsze wyniki w nauce Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

Rębisz Natalia

Sikora Dominika

Ruta Patrycja

Twardy Agnieszka

Odznakę „Za szczególne osiągnięcia w nauce” PRIMUS INTER PARES otrzymali:

Złotą – Twardy Agnieszka

Srebrną – Pudełko Zuzanna, Pisarska Natalia

Brązową – Zając Honorata

Nagrodę pieniężną od Związku Leśników Polskich za najlepsze wyniki z przedmiotów zawodowych otrzymały:

Rębisz Natalia

Sikora Dominika

Nagrodę za II miejsce w Okręgowych Eliminacjach OWIUR blok Leśnictwo otrzymała:

Rębisz Natalia

Nagrody ufundowane przez RDLP w Krośnie otrzymali:

Rębisz Natalia

Ruta Patrycja

Sikora Dominika

Twardy Agnieszka

Nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Lesko otrzymali:

Trzciński Krystian

Górski Konrad

Dereń Konrad

Boroń Michał

Nagrody Kierownika Internatu otrzymali:

Kowalczyk Karolina

Ruta Patrycja

Boroń Michał

Gilarski Jerzy

Podczas uroczystości została również wręczona nagroda za Konkurs czytelniczy „Czytam, bo…lubię!”. Otrzymali ją:

Pudełko Zuzanna

Gazda Karol

Łoś Kacper

Za szczególne zasługi w pracy na rzecz Szkoły otrzymali Członkowie Zespołu Sygnalistów Myśliwskich:

Opar Krzysztof

Blok Bartłomiej

Część oficjalną zakończyli Przedstawiciele klas IV. Wyrazili swoje podziękowania za wspólne lata nauki, wręczając kwiaty Dyrekcji, zaproszonym Gościom i Nauczycielom.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna uroczystości – pożegnanie Absolwentów przez przedstawicieli klas trzecich. Uczniowie klasy III gib przygotowali w oprawie muzycznej prezentację wspólnych chwil rocznika 2018-2022 spędzonych w Szkole i Internacie. Przywołane wspomnienia poruszyły serca i wywołały uśmiech na twarzach Absolwentów. Koniec Uroczystości to odśpiewany przez Społeczność Szkolną „Hymn Leśnika” i wpisy Absolwentów do Kroniki Szkolnej.

Drogi Absolwencie,

nigdy nie zbaczaj z wybranej drogi,
którą obrałeś w wędrówce życia,
choćby Ci ciernie raniły nogi,
a cel wydawał się nie do zdobycia!

                                                                               Darz Bór!

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress