Zapytaj Dziś Siebie o Polskę… « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Zapytaj Dziś Siebie o Polskę…

10 listopada 2017 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w Uroczystej Akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Młodzież naszej szkoły przygotowała widowisko artystyczne pt. „Co z Tą Niepodległą?”, podczas którego na tle wydarzeń historycznych eksponowane były współczesne problemy naszego kraju. Podczas wystąpienia padło wiele pytań odnoszących się do wolności, niepodległości, zgody narodowej, braterstwa i umiejętności dialogu.

W akademii udział wzięli uczniowie: z kl. I a Dawid Pelczar; z kl. I b Andrzej Taborski; z kl. II a: Justyna Typer, Basia Patulak, Sylwia Sopel, Natalia Szczudlik, Marcin Głód, Szymon Penar, Paweł Raś, Michał Tatarski; z kl. III a Ewelina Czycz, Bartek Dydyński, Ala Łukasiewicz i z kl. III b Kuba Andreasik. Uczniowie pracowali pod opieką p. B. Brajewskiej.

Na potrzeby przedstawienia wykorzystano fragmenty tekstów piosenek, Kultu, Mr. Zooba, Tiltu,, Kobranocki, Brygady Kryzys, KSU, L.. Janerki, Armii, Pidżamy Porno, Proletaryatu, Republiki, Chłopców z Placu Broni. Dziękujemy  Kultowym Twórcom za natchnienie, a młodzieży za zaangażowanie w pracę i za to, że w nowoczesnej formule artystycznej udało im się dziś „zapytać  o Polskę, o Polskę Wolną, Niepodległą, o Polskę  w Naszych Sercach”.

B.B.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress