Zimowe praktyki zawodowe – kurs drwala « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

Zimowe praktyki zawodowe – kurs drwala

Już od wielu lat dzięki współpracy Technikum Leśnego w Lesku oraz Nadleśnictwa Lesko dla uczniów naszej szkoły prowadzone są nieodpłatne kursy drwala- operatora pilarki spalinowej. Kurs odbywa się w ramach praktyk zawodowych z użytkowania lasu. Prowadzony jest przez niezwykle doświadczoną kadrę – instruktorów z N-ctwa Lesko. Kończy się uzyskaniem uprawnień do wykonywania zawodu drwala (potocznie zwanego pilarzem).

W trakcie zajęć uczymy się w szczególności zasad bezpiecznej i ergonomicznej pracy podczas ścinki, obalania, przerzynki i okrzesywania drzew.

Jest to bardzo ważne dla przyszłych kadr leśnictwa aby stale, w środowisku ludzi wykonujących ten bardzo trudny i niebezpieczny zawód, promować bezpieczną i wydajną pracę zgodnie z zasadami BHP. A może ktoś z was zostanie drwalem operatorem pilarki spalinowej ?

Przed wzięciem pilarki do rąk po raz pierwszy, przeczytajcie przynajmniej tą instrukcję a najlepiej weźcie udział w dobrym kursie drwala.

PS powodzenia na egzaminie 

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress