Zmagania z hardą Haliną « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Zmagania z hardą Haliną

14 listopada w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie odbyła się VII edycja konkursu ortograficznego „Leśne Dyktando” organizowanego przez Nadleśnictwo Dynów. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Oleszczuk, Ewelina Czycz, Klaudia Janiczek, Tomasz Węgrzynowski i Jan Polaczek. W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych (kl. I-VI), uczniowie szkół gimnazjalnych (kl. VII, II i III) oraz szkół ponadgimnazjalnych.

W tym  roku  ponad 90-ciu uczestników zmagało się z tekstem pt. „Wilki I ludzie” autorstwa pani Małgorzaty Kaczorowskiej – Starszego Specjalisty Służby Leśnej z Nadleśnictwa Dynów.    Bohaterką opowiadania była harda leśniczka Halina.  O zwycięstwie w poszczególnych kategoriach wiekowych decydowała liczba popełnionych błędów- zarówno ortograficznych jak i interpunkcyjnych. Z pułapkami ortograficznymi najlepiej z leskiej drużyny poradziła sobie Klaudia Janiczek z kl. III b. Uczennica otrzymała wyróżnienie za zajęcie V miejsca wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Należy podkreślić trud organizatorów włożony w sprawny  i ciekawy przebieg wydarzenia. W czasie gdy opiekunowie sprawdzali poprawność dyktand, uczniowie brali udział w pokazach chemicznych i pokazach wschodnich sztuk walki przygotowanych przez studentów Politechniki Rzeszowskiej.

W tym roku po raz pierwszy braliśmy udział w „Leśnym Dyktandzie”. Po raz pierwszy, ale na pewno nie po raz ostatni. Jesteśmy ciekawi, z kim przyjdzie nam się zmagać za rok.

B.B.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress