ZSL Lesko na Węgrzech « Zespół Szkół Leśnych w Lesku Zapraszamy do Technikum Leśnego Szkoły dla leśników
Rekrutacja

ZSL Lesko na Węgrzech

W dniach 24-28.10.2016, grupa młodzieży z Technikum Leśnego w Lesku uczestniczyła w wymianie międzynarodowej z zaprzyjaźnioną szkołą leśną w Matrafured na Węgrzech. W pierwszy dzień pobytu zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani przez Panią Dyrektor, Nauczycieli oraz Uczniów. Każdy kolejny dzień przynosił moc wrażeń. Uczestniczyliśmy w wycieczkach m. in do Sasto, najwyższego szczytu gór Matra, zwiedziliśmy miasta Eger,  Gyongyos. Byliśmy w Bukowym Parku Narodowym oraz nad Jeziorem Tisza.

Podczas tygodniowego pobytu uczestniczyliśmy w konkursach oraz rozgrywkach międzynarodowych w piłkę nożną przygotowanych przez naszych węgierskich kolegów. Mieliśmy również czas na relaks na basenach termalnych w Demjeń, gdzie mogliśmy skorzystać ze spa, sauny, jacuzzi oraz innych atrakcji wodnych. Zajęcia praktyczne razem z uczniami ze szkoły węgierskiej cieszyły się ogromnym powodzeniem. Podczas nich odbyły się konkurencje z zakresu zmiany łańcucha tnącego i okrzesywania. Uczyliśmy się obsługi  ciągnika typu LKT oraz różnego typu żurawi hydraulicznych. Korzystaliśmy ze szkolnej strzelnicy oraz braliśmy udział w wycenie trofeów łowieckich (muflona, jelenia, dzika).

Wymiana była dla nas interesująca również  dlatego, że przez cały tydzień pobytu towarzyszyli nam uczniowie wraz  z nauczycielami ze szkoły leśnej z Siedmiogrodu (Rumunia).

Program pobytu był bardzo atrakcyjny i ciekawy. Wróciliśmy pełni wrażeń oraz bogatsi o nowe doświadczenia i znajomości. Pobyt  ten był dla nas okazją do poznania kraju naszych Przyjaciół.

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły w Matrafured za ciepłe przyjęcie, szczególne podziękowania kierujemy też w stronę Pana Kazimierza Korbońskiego, Przyjaciela  Naszej Szkoły, z którym spędziliśmy miło czas oraz który przez cały tydzień był naszym tłumaczem.

Z leśnym pozdrowieniem Darz Bór!

Uczniowie ZSL w Lesku
wraz z nauczycielami
Natalią Ziębą i Gracjanem Fara

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress