Kurs „Kompetentni uczniowie w technikum leśnym” « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Rekrutacja

Kurs „Kompetentni uczniowie w technikum leśnym”

W miesiącach 10-12.2021 r. w Technikum Leśnym w Lesku odbył się cykl szkoleń „Kurs autoprezentacji w zawodzie technik leśnik”. Kurs ten powadzony był jako jeden z elementów programu projektu „Kompetentni uczniowie w Technikum Leśnym” (nr projektu: RPPK.09.04.00-18-0013/20) realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zajęciami objętych zostało 40 uczniów zakwalifikowanych do projektu. Uczniowie podzieleni zostali na 4 grupy warsztatowe. 5-ciogodzinne zajęcia skoncentrowane były na następujących celach: umiejętność tworzenia pozytywnego, własnego wizerunku zawodowego z reprezentacją lasu, znajomość zasad tworzenia i prowadzenia autoprezentacji, świadome wykorzystywanie werbalnych i niewerbalnych sposobów komunikacji, umiejętność radzenia sobie z tremą umiejętność tworzenia CV. Zajęcia w przeważającej części miały charakter warsztatowy.

Ostatnim ich etapem było przygotowanie autoprezentacji i odegranie scenek, które były filmowane. Po projekcji dokonana została analiza popełnionych błędów. Uczniowie chętnie wykonywali ćwiczenia i wchodzili w sugerowane przez prowadzącego, bądź losowane, role. W feedbacku podkreślali, że nie zdawali sobie sprawy,   jak wiele elementów składa się na poprawną sugestywną autoprezentację oraz że nie byli do końca świadomi mowy swego ciała – nie kontrolowali postaw, gestów i mimiki.

Kurs okazał się więc bardzo potrzebnym doświadczeniem, które pozwoli na świadome stworzenie swojego pozytywnego kompetentnego wizerunku zawodowego, przygotowanie się do rozmów kwalifikacyjnych i wystąpień publicznych, a finalnie – na podniesienie swojej atrakcyjności na rynku pracy.

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Możliwość komentowania została wyłączona.

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress