






Sprawozdanie ze spotkania ekspertów, gestorów i zespołów projektowych, oraz workshopu w dniach 02-04 lipca 2018 r.
W dniach 02-04 lipca 2018 r. w Presovie odbyło się spotkanie ekspertów, zespołów projektowych i gestorów w ramach projektu „Lasy nie znają granic” realizowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.
W spotkaniu uczestniczyło 14 ekspertów, 6 osób należących do zespołów projektowych, oraz dwóch gestorów, w dniu 03 lipca odbył się workshop w którym uczestniczyło po 21 osób z Leska i Presova.
W pierwszym dniu spotkania po przywitaniu Wszystkich przez menagera Miroslava Fuchsa i koordynatora projektu Vlaste Hudakovą zapoznano Wszystkich uczestników spotkania z rezultatami zakończonego zadania: Innowacja metod i form kształcenia przedmiotów zawodowych, oraz zastosowanie istotnych wyników pracy, oceny i wniosków. Swoje opinie wyraziły zespoły projektowe oraz gestorzy z Polski i Słowacji. W kolejnym punkcie podsumowano zadanie związane z wymiennymi pobytami uczniów, wymieniono się poglądami i uwagami dotyczącymi tego zadania oraz przedstawiono realizację tego zadanie od strony organizacyjnej z obu stron projektu.
03 lipca 2018 r. uczestnicy workshopu odwiedzili kopalnie opalu w Dubniku, zwiedzano kopalnię, wysłuchaliśmy historii i ciekawostek związanych z tym miejscem jak również była dyskusja na tematy związane z ochroną środowiska i przyrody w takich miejscach.
Po obiedzie odbył się workshop podczas którego eksperci z obu szkół referowali wymiany uczniów . Przedstawiano to przedmiotami w kolejności odbywanych wymian. Na zakończenie zaproszono do wspólnej dyskusji, która była bardzo ciekawa ze względu na uczestników workshopu, którzy nie brali czynnego udziału w tych wymianach i mieli bardzo dużo ciepłych słów na temat tego zadania.
Trzeciego dnia spotkania menager Miroslav Fuchs wprowadził do zadania: Opracowanie optymalnego modelu kształcenia dla szkół i praktyk zawodowych. Następnie zespoły projektowe przedstawiły analizę materialnej i finansowej realizacji projektu, oraz realistyczne założenia i zalecenia dotyczące pozostałego okresu realizacji projektu. Na zakończenie były wolne wnioski dotyczące realizacji projektu po czym zakończono spotkanie.
Koordynator projektu:
Gracjan Fara
Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów ...
Przeczytaj więcej