Przyjazd uczniów ze Słowacji (15-20 kwietnia 2018 SILP) « Zawód Technik Leśnik Zespół Szkół Leśnych w Lesku. Szkoła dla leśników
Materiały promocyjne ZSL Lesko Nabów do Technikum Leśnego w Lesku wirtualny spacer ZSL Lesko

Przyjazd uczniów ze Słowacji (15-20 kwietnia 2018 SILP)

Strona główna Lasy nie znają granic

Staż dla uczniów słowackich – „Dokumentacja obrotu drewnem w SILP”

W dniach 15 – 20 kwietnia gościliśmy w Zespole Szkół Leśnych w Lesku naszych przyjaciół ze szkoły leśnej z Preszova na Słowacji. Uczniowie oraz opiekunowie (eksperci) z obydwu szkół uczestniczą w projekcie „Lasy nie znają granic” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

Projekt dzięki realizacji celów szczegółowych wspiera: poprawę jakości wykształcenia, poszerzenie oferty kształcenia na obszarze pogranicza, przystosowanie się do potrzeb rynku oraz korzystanie z innowacyjnych metod nauczania i intensyfikację wspólnych inicjatyw polsko-słowackich rozwijanych przez instytucje oświatowe.

W ramach działań projektowych nr 3 i 4 eksperci przygotowali materiały edukacyjne dla uczniów oraz zalecenia metodyczno-dydaktyczne do wykorzystania w pracy z uczniami klas III ze Słowacji.

Podczas tej wymiany 45 słuchaczy ze szkoły w Preszovie uczestniczyło w stażach zorganizowanych przez Technikum Leśne w Lesku. W ramach kwietniowej wymiany uczniowie ze Słowacji uczestniczyli w zajęciach z Gospodarki łowieckiej, Ekonomiki leśnej oraz SILP.

Praca dzisiejszego leśniczego i podleśniczego jest ściśle związana i uzależniona od wykorzystania SILP. Dlatego absolwent średniej szkoły leśnej musi w dość dobrym stopniu opanować stosowanie tego systemu informatycznego w sytuacjach praktycznych, w szczególności z zakresu dokumentacji obrotu drewnem.

Celem szkolenia SILP było więc poznanie elementów Systemu Informatycznego Lasów Państwowych oraz wykonanie niektórych, podstawowych dokumentów obrotu drewnem. W ramach tego działania przeprowadzona została część wykładowa a następnie ćwiczenia, zwieńczone samodzielnym rozwiązaniem projektu (zadania praktycznego).

Wszystkie cele szczegółowe zostały zrealizowane, a były to :

  • Posługiwanie się Systemem Informatycznym Lasów Państwowych w zakresie dokumentacji obrotu drewnem.
  • Korzystanie z list słownikowych rejestratora.
  • Sporządzanie Rejestru Odebranego Drewna  (ROD) dla sortymentów WX0 iglastych.
  • Utworzenie kwitów zrywkowych (KZ1-ROD) drewna.
  • Wydruki dokumentów.

 

Piotr Janusz

Szkoła leśna. Zawód Technik Leśnik. Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Historia Szkoły

Historię tego etapu szkoły rozpoczyna Zarządzenie nr 88 Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 21 lipca 1972 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Technikum Leśnego w Krasiczynie. W zarządzeniu tym, wydanym na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów ...

Przeczytaj więcej


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content